Alexander van Oudenaarden

Prof. dr. ir. Alexander van Oudenaarden is directeur en groepsleider bij het Hubrecht Instituut (KNAW) dat nauw samenwerkt met het UMC Utrecht. Hij is hoogleraar Quantitative Biology of Gene Regulation aan de Faculteit Bètawetenschappen en de Faculteit Geneeskunde van de Universiteit Utrecht. Van Oudenaarden doet onderzoek naar de manier waarop cellen in levende wezens netwerken van genen en eiwitten gebruiken om zich te ontwikkelen tot verschillende typen cellen, met hun specifieke eigenschappen en functies. Zijn onderzoeksgroep werkt met geavanceerde (licht)microscopie en sequencing-technologieën om afzonderlijke cellen te bestuderen. Daarbij spelen computermodellen, dataverwerking en -analyse en het bouwen en optimaliseren van geautomatiseerde systemen een grote rol. Van Oudenaarden studeerde materiaalkunde en fysica in Delft, waar hij ook zijn PhD deed. Later werkte hij in Stanford  en werd daarna professor in de fysica en biologie aan het Massachusetts Institute of Technology (MIT). In 2012 begon hij zijn directeurschap van het Hubrecht Instituut. Hij ontving de 2011 and 2016 ERC Advanced Investigator award en in 2017 won hij de Spinoza prijs.

Andere activiteiten:

  • Hoogleraar Quantitative Biology of Gene Regulation aan de Faculteit Bètawetenschappen van de Universiteit Utrecht
  • Lid van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW)
  • Lid van de nationale wetenschappelijke adviescommissie van het Nederlands Kanker Instituut (NKI)
  • Lid van het adviesorgaan van Molecular Systems Biology
  • Lid van de wetenschappelijke adviescommissie van het European Molecular Biology Laboratory (EMBL)
  • Lid van de wetenschappelijke adviescommissie van het Max Planck instituut voor Molecular Cell Biology and Genetics
  • Lid van de wetenschappelijke adviescommissie van het Whitehead Institute for Biomedical research

Klik hier voor het uitgebreide CV

Team membersvan Oudenaarden groep

Chloé Baron

PhD

Buys de Barbanson

PhD student
b.barbanson@hubrecht.eu

Buys de Barbanson

Valerie van der Schier

M.S. student
v.schier@hubrecht.eu

Valerie van der Schier

Nigel Pearson

MS student
n.pearson@hubrecht.eu

Nigel Pearson

Nico Battich

Postdoc
n.battich@hubrecht.eu

Nico Battich

Christoph Geisenberger

Postdoc
c.geisenberger@hubrecht.eu

Christoph Geisenberger

Maya Sen

Postdoc
m.sen@hubrecht.eu

Maya Sen

Maria Florescu

PhD Student
m.florescu@hubrecht.eu

Mauro Muraro

PhD Student
m.muraro@hubrecht.eu

Anna Alemany Arias

Postdoc
a.alemany@hubrecht.eu

Anna Alemany Arias

Judith Vivié

Single-cell sequencing facility
j.vivie@hubrecht.eu

Judith Vivié

Susanne van den Brink

PhD Student
susanne.brink@hubrecht.eu

Dylan Mooijman

PhD Student
d.mooijman@hubrecht.eu

Abel Vertesy

PhD Student
a.vertesy@hubrecht.eu

Lennart Kester

PhD Student
l.kester@hubrecht.eu

Aditya Barve

Postdoc
a.barve@hubrecht.eu

Jean-Charles Boisset

Postdoc
j.boisset@hubrecht.eu

Josi Peterson

Technician
j.peterson@hubrecht.eu

Reinier van der Linden

Technician
r.linden@hubrecht.eu

Reinier van der Linden

Anna van Oudenaarden

Senior Researcher
anna.oudenaarden@hubrecht.eu

Alexander van Oudenaarden


a.vanoudenaarden@hubrecht.eu

Toon meer

Show more

Onderzoek

Van Oudenaarden: Quantitative biology of development & stem cells

The van Oudenaarden lab is using a combination of experimental, computational, and theoretical approaches to quantitatively understand decision‐making in single cells with a focus on questions in developmental and stem cell biology. We are particularly interested in how cells use gene networks to make robust decisions even in the presence of significant fluctuations in gene expression. We use and develop a wide range of single-cell methods including single-cell sequencing and quantitative imaging tools.

Lees meer

Key publications

Alle publicaties zijn op onze Engelstalige wegpagina te vinden.